Logo afdeling Noord-Holland Noord

Bestuur

Taco de Bruin, voorzitter
Hetty Mellink, secretaris
Johan Pronk, penningmeester
Leen van Nieuwenhuijzen, opleidingscoördinator

Afdeling Noord-Holland Noord

Deze afdeling wordt gevormd door fotoclubs in de regio Noord-Holland Noord.
Klik hier voor een overzicht van de aangesloten fotoclubs.

Met uw fotoclub lid worden van de Fotobond? U bent van harte welkom!
> klik hier voor meer informatie.

Heeft u informatie die u graag op deze pagina wilt plaatsen?
Neem dan contact op met redactie.afd08@fotobond.nl.

divider.jpg

Foto Regionaal

Woensdag 23 april organiseerde de Fotobond Afdeling Noord-Holland Noord Foto Regionaal.

Foto Nationaal, het paradepaardje van de Fotobond, is een Fotosalon met het beste fotowerk van de Nederlandse vrijetijdsfotografen. Deelname aan Foto Nationaal kan alleen op uitnodiging. Het bestuur van de Fotobond Afdeling Noord-Holland Noord mag maximaal negen fotografen nomineren voor deelname.

Ook dit jaar organiseerde de Afdeling Foto Regionaal. Dit is een wedstrijd met als hoofdprijs deelname aan Foto Nationaal van de Fotobond.

Na het inleveren van de series van 5 foto’s met samenhang, ging de jury in een aparte ruimte haar keuze bepalen. Binnenkort meer over de keuze.

Contact

Marlies Siewertsen,
Wedstrijdcoördinator
Fotobond afd. Noord-Holland Noord.

Cursus Fotobespreken 2.0

Is het jou ook al eens opgevallen dat goede fotobesprekers meestal ook goed kunnen fotograferen?

De Afdeling Noord-Holland Noord van de Fotobond organiseert de Cursus Fotobespreken 2.0. Twee punt nul, want deze cursus is binnen onze Afdeling opnieuw opgezet en flink uitgebreid. Het praten over foto’s is een geweldig leuk aspect van de fotografie, maar je wilt natuurlijk wel wat zinnigs kunnen zeggen. In vijf avonden neemt fotocoach Diana Bokje je mee in de wereld van praten over foto’s. Naast het behandelen van de theorie ga je in kleine groepjes in discussie over een aantal foto’s. Via verschillende uitgangspunten leer je met andere ogen naar foto’s te kijken en ontdek je hoe je het doel van de fotograaf kunt herleiden en welk verhaal, emotie of gevoel hij/zij met de foto wil overbrengen. Dit alles met positieve feedback, zodat de fotograaf vol enthousiasme verder kan met zijn/haar zoektocht in de fotografie.

Ontwikkel je als fotograaf

Fotografie is een taal met beelden. Als je deze taal beter begrijpt, kun je niet alleen beter over foto’s praten maar ga je zelf ook beter fotograferen. Dit maakt deze cursus geschikt voor iedere fotograaf, voor persoonlijke leden van de Afdeling en de fotoclubleden.

Geschikt voor iedereen

Deze cursus is geschikt voor zowel beginnende als gevorderde fotografen. Je hoeft geen cursusboek aan te schaffen, maar het boek ‘Foto’s bespreken’ van Tom Meerman is een mooie aanvulling. Je kunt het aanschaffen via de website van de Fotobond.

Jureren

In het volgende seizoen wil de Afdeling de cursus Jureren van de Fotobond organiseren. Voor deze cursus is wel ervaring en kennis nodig. De cursus Fotobespreken 2.0 is een geschikte opstap voor de cursus Jureren.

Doelgroep

Iedereen die:

  • zijn of haar foto-bespreekvaardigheid wil verbeteren
  • beter wil leren fotograferen
  • beter wil leren kijken naar foto’s
  • de cursus Jureren wil gaan volgen (seizoen 2025-2026)

Cursusinformatie

Lesdata:

de woensdagavonden van:

  • 01 oktober 2025
  • 15 oktober 2025
  • 05 november 2025
  • 26 november 2025
  • 17 december 2025

Tijd: 20:00 tot 22:00 uur (inloop 19:45 uur)

Docent: Diana Bokje

Locatie: Ontmoetingscentrum De Brink, Middenweg 168, 1702 HE Heerhugowaard

Min. aantal deelnemers: 10

De prijs van deze cursus zal ongeveer € 45,- zijn (de Afdeling subsidieert deze cursus)

U kunt zich opgeven bij de opleidingscoördinator van de Afdeling:
Leen van Nieuwenhuijzen. E-mail: opleidingen.afd08@fotobond.nl.
Geef hierbij ook uw nummer van het lidmaatschap van de Fotobond door.

Cursus Fotobespreken 2.0
divider.jpg

Foto van de Maand

Fotovrienden Westfriesland. Fotograaf: Jeroen van Benschop

Jeroen van Benschop

AFV Schagen. Fotograaf: Jaap Barsingerhorn

Jaap Barsingerhorn

Thema: "Abstract Macro"

AFV Schagen. Fotograaf: Loet Leenders

Loet Leenders

Thema: "Abstract Macro"

divider.jpg

Exposities en lezingen

Heb je een expositie of lezing die je op de website wilt plaatsen? Stuur dan een e-mail met de informatie naar de webredacteur van de Afdeling: redactie.afd08@fotobond.nl.Die zorgt ervoor dat de informatie in de agenda terecht komt. Vergeet niet een leuke foto mee te sturen. Affiches plaatsen we in principe niet. Die zijn vaak slecht leesbaar en de informatie is dan vaak moeilijk terug te vinden.