1. Homepage
  2. Over Fotobond

Afdelingen

De Fotobond heeft zestien regionale Afdelingen die de fotoclubs in hun regio samenbrengen. De Afdelingen coördineren en organiseren activiteiten en ondersteunen hun clubs. Elke Afdeling heeft een eigen bestuur dat is samengesteld uit leden van die Afdeling. 
Alle Afdelingen hebben een eigen website of een webpagina op de site van de Fotobond. De links per Afdeling vindt u hieronder. 

Fotoclubs

Hieronder staan ook alle fotoclubs die aangesloten zijn bij de Fotobond, gerangschikt naar Afdeling. Gebruik Ctrl-F voor pc of Command-F voor Apple om een club of plaatsnaam te zoeken.

Lid worden?

Overweegt u om lid te worden van een van de aangesloten fotoclubs of van de Fotobond? Klik hier voor meer informatie.

Afdeling 01 Groningen

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van Afdeling Groningen

Clubnr. Naam Plaats Website
107 AFV Fivelfoto Appingedam www.facebook.com/AFV-Fivelfoto-764985136863681/timeline/
128 Fotogroep Garmerwolde Gamerwolde www.fotogroepgarmerwolde.com
101 AFV Daguerre Groningen www.afvdaguerre.nl
104 AFV Beeldspraak Haren www.fotoclubbeeldspraak.nl
127 FC Noorderlicht Hoogezand www.fotoclubnoorderlicht.nl
108 AFV Veendam Veendam www.fotoclubveendam.nl
110 AFV De Pollen Warffum

Afdeling 02 Friesland

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Friesland

Clubnr. Naam Plaats Website
205 FC Harambe "Foha" Appelscha www.fotoclubappelscha.nl
230 FC Skaed en Ljocht Dokkum www.skaedenljocht.nl
202 FG Noorderlicht Drachten www.fotogroepnoorderlicht.nl
225 FC Objectief Hardegarijp www.fc-objectief.net
220 FC Heerenveen Heerenveen www.fotoclubheerenveen.nl
210 FC A.F.F.C.O. Oosterwolde www.fotoclub-oosterwolde.nl
218 FC 't Filter Sneek www.filter-sneek.nl
221 FC Acht-Achtentachtig Stiens
231 FC Wolvega "Reflex" Wolvega www.fotoclubwolvega.nl

Afdeling 03 Drenthe-Vechtdal

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Drenthe-Vechtdal

Clubnr. Naam Plaats Website
301 FC Afovera Assen
307 FC De Groothoek Assen
309 FC Befoam Beilen www.befoam.nl
319 FC Borger-Odoorn Borger www.fotoclubborgerodoorn.nl
302 AFV Goed Licht Coevorden www.afvgoedlicht.nl
306 FC Giaf Gieten www.giaf.nl
316 FC Fotogram Gramsbergen
317 Fotocollectief Hardenberg Hardenberg www.fotocollectiefhardenberg.nl
315 FG Hoogeveen Hoogeveen www.fotogroep-hoogeveen.nl
305 FG Meppel e.o. Meppel www.fotogroepmeppel.nl
321 FC De Wolden Ruinen www.fotoclubdewolden.nl
320 V.A.F.S. Sleen www.vafs.nl

Afdeling 04 Transijssel

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de website van de Afdeling Transijssel

Clubnr. Naam Plaats Website
401 Deventer Fotokring Deventer www.deventerfotokring.nl
419 AFV Epe Epe www.afv-epe.nl
420 AFV Iris Harderwijk www.afvdeirisharderwijk.nl
426 AFV De Sprengen Heerde
437 Fotoclub Noordoostpolder Tollebeek
436 Fotoclub Fisheye Urk www.fotoclubfisheye.nl
433 FC Din '81 Vollenhove www.fcdin81.nl

Afdeling 05 Twente

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de website van de Afdeling Twente


Clubnr. Naam Plaats Website
504 FG Eninver '73 Almelo
527 FG Schelfhorst Almelo www.fotogroepschelfhorst.nl
536 Fotogroep Windmolenbroek Almelo www.fotogroep-wmb.nl/
534 Fotogroep Boekelo Boekelo
510 FC Borne Borne
535 Fotoclub de Hof Delden
505 FC De Zoeker Enschede www.fotoclubdezoeker.nl
537 Fotoclub Twente Enschede
530 FC Tiedverdrief Enter
519 FG Haaksbergen Haaksbergen www.fotogroephaaksbergen.nl
506 Hengelose AFV Hengelo www.hafv.nl
516 FC Holec Hengelo
502 FC Profoto Holten www.profotoholten.nl
533 Fotoclub Berkelland Neede www.fotoclubberkelland.nl
525 FC Wierden Wierden www.fotoclubwierden.nl

Afdeling 06 Gelderland Zuid

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de website van de Afdeling Gelderland Zuid

Clubnr. Naam Plaats Website
641 HFC (Haarts Fotocollectief) Aalten www.haart-info.nl/wordpress/verenigingen/haarts-foto-collectief/
601 FC Helios Aalten www.fc-helios.nl
609 FKR Arnhem Arnhem www.fotokringarnhem.nl
624 AFC De Oude IJssel Doetinchem www.amateurfotoclub.nl
635 Contrast FC Maas en Waal Druten www.contrast-fotoclub.nl
613 FG Anders Ede www.fotogroep-anders.nl
637 FG Expo Ede
615 Focel Elst www.focel.nl
633 FG Ewijk Ewijk www.fotogroep-fge.nl
603 FC de Trefkuul Gaanderen www.fotoclubdetrefkuul.nl
636 FC Creashot Groenlo www.creashot.nl
627 FC Objectief Ede Kootwijkerbroek www.fc-objectief.nl
620 FC Oog en Optiek Lunteren www.oogenoptiek.nl
602 FK Meer Licht Nijmegen www.fotokringmeerlicht.nl
617 FC Nijmegen Nijmegen www.fotoclubnijmegen.nl
639 Camera Club Oosterbeek (CCO) Oosterbeek www.cameracluboosterbeek.nl
644 Beeldgenootschap Rivierenland Rumpt www.bgrivierenland.nl
645 FC Velp Velp
612 CC Wageningen Wageningen www.cameraclubwageningen.nl
625 FC Wijchen Wijchen www.fotoclubwijchen.nl
618 FK De Liemers Zevenaar www.fotokringdeliemers.nl
607 Fotografencollectief De Zutphense Zutphen www.dezutphense.nl

Afdeling 07 Utrecht-'t Gooi

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Utrecht-'t Gooi


Clubnr. Naam Plaats Website
771 FC ZoneV Amersfoort www.zonev.nl
709 FC Eemland Amersfoort www.fotokringeemland.nl
774 FC Keistad Amersfoort www.fotoclubkeistad.nl
763 CFC Lek en Licht Culemborg www.cfclekenlicht.nl
773 FC De Betuwe Geldermalsen https://fotoclubdebetuwe.nl/
703 FC 't Gooi Hilversum www.fctgooi.nl
754 FC Perspectief Hilversum www.fotoclubperspectief.nl
768 Fotokring Hoevelaken Hoevelaken www.vuhoevelaken.nl/fotokring-hoevelaken
704 AFC Flevo Huizen www.fotoclub-flevo.nl
730 FG Kromme Rijn Leersum www.fotogroepkrommerijn.dds.nl
721 Fotopon Leusden www.fotopon.nl
759 FK Heuvelrug (FKH) Maarn www.fkheuvelrug.nl
744 Fotocoll. Delta F Muiderberg
748 Fotogein Nieuwegein www.fotogein.nl
761 FC de Ontspanner Nieuwegein www.fcdeontspanner.nl
751 FC Nieuwegein Nieuwegein www.fotoclubnieuwegein.nl
734 FWG De Positieven Tiel www.fcpositieven.nl
770 FC Lunetten Utrecht www.fotoclublunetten.nl
755 FWG De Verbeelding Utrecht www.fwg-deverbeelding.nl
765 FC De VerBEELDing 811 Utrecht
707 Nivon FWG Utrecht Utrecht www.nivon-fwg-utrecht.nl
713 Camera Obscura Veenendaal www.fotoclub-cameraobscura.nl
762 Foto Flash Vianen Vianen www.flashvianen.com
769 FG AurorA Vinkeveen www.aurorafoto.nl
723 FC Vleuten Vleuten www.fotoclubvleuten.nl
737 FC Iris Woerden www.fotoclubiris.eu
760 FK Flits Woudenberg Woudenberg www.fotokringflits.com
742 FG de Essentie Zeist www.fg-de-essentie.nl

Afdeling 08 Noord-Holland Noord

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Noord-Holland Noord

Clubnr. Naam Plaats Website
820 FC Koedijk Alkmaar www.fotoclub-koedijk.nl
806 Fotowerkgroep Den Helder Den Helder www.fotoclubdenhelder.nl
824 Fotogroep Egmond Egmond aan Zee
814 Contrastfotografie Heerhugowaard www.contrastfotografie.nl
811 FC Heerhugowaard Heerhugowaard www.fotoclubheerhugowaard.nl
804 Heilooer A.F. Heiloo www.fotoclubheiloo.nl
818 Fotovrienden Westfriesland Hoorn www.fotovriendenwestfriesland.nl
810 FC Niedorp Nieuwe Niedorp
802 A.F.V. Schagen Schagen www.fotoclubschagen.nl
815 FC Foto Morgana Schagen www.fotoclub-fotomorgana.nl
812 FC Het Derde Oog Wieringerwerf www.fotoclubhetderdeoog.nl
821 Fotocollectief RAW Winkel

Afdeling 09 Kennemerland

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Kennemerland

Clubnr. Naam Plaats Website
929 FC Castricums Tegenlicht Castricum
904 FG Haarlem Haarlem www.fotogroephaarlem.nl
914 FK Heemskerk Heemskerk www.fotokringheemskerk.nl
932 FC Hillegom Hillegom
916 AFV Objectief Hoofddorp www.afv-objectief.nl
913 FC Positief Nieuw Vennep www.fc-positief.nl
931 H3 Santpoort-Noord
923 AFV De Bloembollenstreek Sassenheim www.fotoclubdebloembollenstreek.nl
911 AFV Uitgeest Uitgeest www.fotoclubuitgeest.nl
905 FK Uithoorn Uithoorn www.fotokringuithoorn.nl
926 Fotokring Polderlicht Velserbroek www.fotokringpolderlicht.nl
907 AFV Zaanland Zaandam www.afvzaanland.nl
909 FG Spectrum Zaanstad www.fotogroepspectrum.nl
908 FK Zandvoort Zandvoort

Afdeling 10 Amsterdam

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Amsterdam

Clubnr. Naam Plaats Website
1001 FC Almere Almere www.fotoclubalmere.nl
1034 FC Dames Amsterdam
1024 FC Impact Amsterdam www.fotoclubimpact.nl
1022 FVGVB Amsterdam www.fvgvb.nl
1014 Ned. A.F.V. Amsterdam Amsterdam www.nafva.nl
1033 Lelystadse FotoClub Lelystad www.lfc.nl
1002 K.L.M. Cameraclub Schiphol www.klmcameraclub.nl

Afdeling 11 Zuid-Holland Noord

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Zuid-Holland Noord

Clubnr. Naam Plaats Website
1122 FC Alphoto Alphen a/d Rijn www.alphoto.nl
1141 Olympus Cam. Club Bleiswijk
1114 FC'59 Delft www.fc59delft.nl
1144 Het Twaalfde Gebod Delft -
1152 De Haagse 's-Gravenhage home.kpn.nl/wicha016
1118 D & FC 's-Gravenzande 's-Gravenzande www.fotoclubdfg.nl
1103 Goudse FC Gouda www.degoudsefotoclub.nl
1154 Fotografennetwerk Het Groene Hart Gouda -
1105 Leidse AFV Leiden www.lafv.nl
1151 FC Daguerre Leiderdorp www.fotoclub-daguerre.nl
1145 FC Diafragma Leidschendam www.fotoclubdiafragma.nl
1147 FK Leidschendam-Voorburg Leidschendam www.fotokringlv.nl
1101 FC Rijswijk Rijswijk www.fotoclubrijswijk.nl
1117 Flosfotoclub De Kijker Ter Aar -
1134 FWG Silhouet Wassenaar www.silhouet-wassenaar.nl
1153 FC Lamar Zoetermeer -
1111 FG Zoetermeer Zoetermeer www.fotogroep-zoetermeer.nl

Afdeling 12 Zuid-Holland Zuid

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Zuid-Holland Zuid

Clubnr. Naam Plaats Website
1206 FC Alblasserdam Alblasserdam www.fcalblasserdam.nl
1219 DAF Dordrecht www.daf-fotografie.nl
1242 FC VPR 'de Klinker' Hellevoetsluis www.fotoclub-VPR.nl
1201 FC Door de Lens Hoogvliet www.fc-ddl.nl
1246 FC Maasland Maasland www.fotoclubmaasland.nl
1208 Fotoworkshop Maassluis Maassluis www.fwsmaassluis.nl
1236 FC De Hoeksche Waard Oud-Beijerland www.fchw.nl
1209 FC '80 Poortugaal www.fotoclub80.nl
1220 AFC De Maasstad Rotterdam www.fotoclubdemaasstad.nl
1228 AFV R.E.T. Rotterdam Rotterdam www.fc-ret.nl
1231 FC De Phoenix Rotterdam www.fcdephoenix.nl
1232 Foto Werkgroep Ommoord Rotterdam www.fotowerkgroepommoord.nl
1248 FC Rotterdam Rotterdam www.fotoclubrotterdam.nl
1234 Focus '78 Sliedrecht
1216 FC Sliedrecht Sliedrecht www.fotoclubsliedrecht.nl
1218 FC De Rarekiek Sommelsdijk www.rarekiek.nl
1203 AFV Vlaardingen Vlaardingen www.afvv.nl
1244 FC Zwijndrecht Zwijndrecht www.fotoclubzwijndrecht.nl

Afdeling 14 Zeeland

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de webpagina van de Afdeling Zeeland

Clubnr. Naam Plaats Website
1410 DIFO-Goes Goes
1404 FG Goes Goes www.fotogroepgoes.nl
1409 FC Valkenisse Koudekerke www.facebook.com/fotoclubvalkenisse
1406 De Draadontspanner Oost-Souburg www.fcdd.nl
1401 FG Schouwen-Duiveland Renesse www.fgsd.nl
1411 F.O.ThO Tholen www.fotho.nl

Afdeling 15 Brabant West

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de website van de Afdeling Brabant West

Clubnr. Naam Plaats Website
1509 FC Nieuw Ginneken Bavel www.fotoclubnieuwginneken.nl
1553 FC FixedFocus Bergen op Zoom www.fixedfocus.nl
1570 FotoBE Berkel-Enschot www.fotoBe.nl
1502 FG Breda Breda www.fotogroepbreda.nl
1563 Het Fotopaleis Breda www.hetfotopaleis.com
1567 FC Chaam Chaam www.chaamsefotoclub.nl
1521 FC Dongen Dongen www.fotoclubdongen.nl/
1554 FG de Huiskamer Dongen www.fgdehuiskamer.nl
1560 PS4FUN- Photo Shoot for Fun Drunen www.ps4fun.nl
1561 FC Drunen 2010 Drunen www.fotoclubdrunen.nl
1520 A.F.V.P. Etten-Leur Etten-Leur www.afvp-etten-leur.nl
1541 Fodipres Etten-Leur www.fodipres.nl
1528 FC Silhouet Gilze www.fc-silhouet.nl
1555 FG Gilze Gilze
1505 FAK Lumen Goirle www.faklumen.nl
1535 FG Feniks Goirle
1539 FC Optiek Goirle www.fcoptiekgoirle.nl
1549 FG Den Dubbele Klik (FDDK) Goirle www.fddk.nl
1573 FG Goirle Goirle www.fotogroepgoirle.nl
1550 KamerA Haaren
1557 FG de Belcrum s-Hertogenbosch
1547 CreatiVision Loon op Zand www.fotogroep-creativision.nl
1508 FC Made Made www.fotoclubmade.nl
1530 FG Fomo Oisterwijk www.fomo.nl
1556 FC Shoot Oisterwijk www.shootoisterwijk.nl
1576 Image Totaal onbekend
1504 AFV De Ontspanner Oosterhout www.deontspanner.nl
1529 FG 't Experiment Oosterhout www.fg-t-experiment.nl
1577 DigiFotoClub Oosterhout
1510 FG West-Brabant Oudenbosch www.fgwestbrabant.nl
1568 FotoKunstCollectief P27 Prinsenbeek www.p27.nl
1518 FC Raamsdonksveer Raamsdonksveer www.fotoclub-raamsdonksveer.nl
1538 F.A. Rijen Rijen www.farijen.nl
1512 FG 't Statiefje Roosendaal www.statiefje.nl
1516 FC Steenbergen Steenbergen www.fotoclubsteenbergen.nl
1525 FC Teteringen Teteringen www.fotoclub-teteringen.nl
1507 Tilburgse AFV Tilburg www.tafv.nl
1523 AFV Kontrast Tilburg www.afvkontrast.nl
1540 FG TEMA Tilburg fotogroeptema.blogspot.nl
1572 FG de Salon Tilburg www.fotogroepdesalon.nl
1578 FC f/5.0 Tilburg
1533 FG Blits Udenhout
1501 FG Vlijmen Vlijmen www.fotogroepvlijmen.nl
1517 FC Waalwijk Waalwijk www.fotoclubwaalwijk.nl
1526 FC Dinasa Wagenberg issuu.com/dinasa
1548 FG Perspectief Wagenberg www.fotogroepperspectief.nl
1519 FC Zundert Zundert www.fotoclubzundert.nl

Afdeling 16 Brabant Oost

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de website van de Afdeling Brabant Oost


Clubnr. Naam Plaats Website
1641 FK Beeldhoek Asten www.fotokringbeeldhoek.nl
1608 FC Objectief Beek en Donk www.fcobjectief.nl
1623 FFC Shot '71 Berlicum www.shot71.nl
1684 Fotogroep Focus Boekel fotogroep-focus-kbo-boekel.simplesite.com
1681 Argus Den Bosch argusfoto.nl
1636 FC Optika Deurne www.optika.nl
1616 FC Kemfodia Duizel www.kemfodia.nl
1679 Fotoclub Lucifer Eersel www.fotoclublucifer.nl
1674 Ericamera Eindhoven www.ericamera.nl
1620 FC De Gender Eindhoven www.fcdegender.nl
1659 FC Debuut Eindhoven debuut.blogspot.nl
1626 FC Rapenland Eindhoven www.fotoclubrapenland.nl
1643 FC 't Karregat Eindhoven www.fotoclubkarregat.nl
1672 Fotogroep Klick Eindhoven www.fotogroepklick.nl
1632 Foto Expressie Gr. Gemert Gemert www.fotoclubgemert.nl
1678 Collectief Brabant Haarsteeg www.collectiefbrabant.nl
1680 Fotoclub Nuland Nuland www.fotoclubnuland.nl
1682 Fotocollectief ISO 2016 Nuland
1607 FG Oirschot Oirschot www.fotogroepoirschot.nl
1627 FG Riethoven Riethoven
1683 Fotoclub 't Spectrum Rosmalen
1611 AFC'68 s Hertogenbosch
1631 FC Schijndel Schijndel www.fotoclubschijndel.nl
1669 FG Zuiderlicht s-Hertogenbosch www.fgzuiderlicht.nl
1676 Fotografieclub-BGC Oeffelt www.fotografieclub-bgc.nl
1668 Fotoclub Rooi Sint-Oedenrode www.fotoclubrooi.nl
1615 FK St. Michielsgestel St. Michielsgestel www.fotokring-gestel.nl
1619 Udense Amateurfotografen F/8 Uden www.amateurfotografen-f8.nl
1601 FC Veghel Veghel www.fotoclubveghel.nl
1671 FC Bellus Imago Veldhoven www.fotoclubbellusimago.nl
1637 FG Veldhoven Veldhoven www.fotogroepveldhoven.nl
1675 Fotogroep Luminos Veldhoven www.fotogroep-luminos.nl
1661 Fotogroep Vught Vught www.fotogroepvught.nl
1634 Fotogroep Waalre Waalre www.fotogroepwaalre.nl
1618 FC Kiekus Wanroy www.fotoclubkiekus.nl
1665 Fotoclub Bommelerwaard Zaltbommel www.fotoclubbommelerwaard.nl

Afdeling 17 Limburg

Meer weten over de activiteiten van deze Afdeling? > ga naar de website van de Afdeling Limburg


Clubnr. Naam Plaats Website
1764 Fotogroep Belfeld Belfeld www.fotogroepbelfeld.nl
1727 AFV Blerick Blerick www.afvblerick.nl
1766 Fotogroep Tegenlicht Brunssum www.facebook.com/FotogroepTegenlicht
1714 FK Echt Echt www.fotokring-echt.nl
1779 Fotogroep EyeConnect Elsloo
1701 FK Geleen Geleen www.fotokring-geleen.nl
1702 AFV het Motief Heerlen www.afvhetmotief.nl
1770 FotArt Heerlen www.fotart.nl
1782 Fotografen Kollektief Reflex Heerlen
1735 FG Horst a/d Maas Horst www.fotogroephorstaandemaas.nl
1712 FC Abedia - Landgraaf Landgraaf www.abedia.nl
1751 Fotogroep ISO '73 Landgraaf www.iso73.nl
1750 FC De Sluiter Maasbracht www.desluiter.nl
1740 FC De Heeg Maastricht www.senron.nl
1774 FG Maastricht Maastricht www.fgmaastricht.nl
1777 Fotoclub Kiekdoes Maastricht www.fotogroepkiekdoes.nl
1775 Fotogroep Fotrega Maastricht www.fotrega.nl
1758 FC Dracula Margraten www.fotoclubstichtingdracula.nl
1761 Fotogroep F8 Melick www.fotogroepf8roerdalen.nl
1728 Fotof Limburg Nuth www.fotoflimburg.nl
1724 FC Helden-Panningen Panningen www.fotoclubheldenpanningen.nl
1731 FG Reuver Reuver www.fotogroepreuver.nl
1707 FK Midden Limburg Roermond www.fkml.nl
1776 Fotogroep Interfocus Roermond www.fotogroepinterfocus.nl
1778 Fotoclub Vossenvuur Schinveld www.vossenvuur.nl
1780 Fotoclub Grensland Sittard
1771 Fotoclub Sittard Sittard www.fotoclubsittard.nl
1721 FK Stein Stein www.fotokringstein.nl
1719 AFT Tegelen Tegelen www.afg-tegelen.nl
1713 Fotogroep De Kiekkast Ulestraten
1781 Fotokollektief ZenzR Ulestraten
1708 FC Océ Venlo
1711 FC Venlo Venlo www.fotoclubvenlo.nl
1706 AFV Venray Venray www.fotoclub-venray.nl
1717 FG eXposure-venray Venray
1725 Fotoclub Voerendaal Voerendaal www.fotoclubvoerendaal.nl
1710 FG Weert Weert www.fotogroepweert.nl