Voor de volledige toelichting over de BMK, verwachtingen en eisen lees het stuk ‘BMK Inzendingen en jurering’. op de " BMK homepage"
Het portfolio wordt in eerste instantie digitaal ingediend. De jury zal op basis van deze digitale presentatie een preselectie maken waarbij portfolio’s die door de jury te licht worden bevonden niet verder in de jurering worden opgenomen. De uitslag van deze preselectie wordt gecommuniceerd met de desbetreffende inzenders. Elke deelnemer die niet door de preselectie komt, ontvangt een korte, door de jury opgestelde, schriftelijke toelichting die bij de afwijzing naar hem/haar toegestuurd wordt.
De fotografen van de overgebleven inzendingen worden uitgenodigd om op zaterdag 14 maart 2026 hun portfolio in printvorm (als afdruk, als werkstuk) voor te leggen en toe te komen lichten. De mondelinge toelichting aan één van de juryleden is verplicht. De voltallige jury zal na afloop van deze individuele presentaties in een gezamenlijk overleg besluiten of de inzender het predicaat BMK krijgt toegewezen, dan wel kandidaat-BMK wordt of volledig wordt afgewezen.
Hierbij zullen de criteria voor BMK en kandidaat-BMK voor de juryleden bepalend zijn. Na afloop van de jurering zal de jury in een openbare bespreking zijn beslissing nader toelichten/motiveren.
N.B.
Het mag duidelijk zijn dat doorgaan naar de tweede ronde nog geen garantie voor succes is.
Immers dan zal de jury juist unaniem of bij grote meerderheid moeten besluiten dat iemand in aanmerking komt voor het predicaat BMK of het tijdelijke predicaat kandidaat/BMK of afgewezen wordt.
Een portfolio bestaat uit minimaal 12 foto’s1. Het portfolio moet zowel digitaal (voor de 1e ronde) als in afdruk/printvorm/als werkstuk (bij de 2e ronde) worden aangeleverd.
Download het inschrijfformulier hier
Digitale bestanden en inschrijfformulier moeten opgestuurd worden naar de BMK Coördinator: bmkcoordinator@gmail.com
JPEG bestanden in de maximale kwaliteit, kleurruimte: sRGB, langste zijde 1500 pixels.
De titel van de bestanden moet zijn: volgnummer, eventuele titel, en de naam van de maker.
Voorbeeld: 01_mooie-serie_foto-graaf.jpg
Een eventueel meegestuurde beschrijving dient in pdf of word formaat te worden ingeleverd.
Digitale inzendingen kunnen via www.swisstransfer.com of www.transfernow.net verstuurd worden.
Gebruik deze transferplatforms, deze gebruiken de ingezonden beelden niet voor AI (hetgeen wetransfer wel doet)
Let op:
Het ingevulde aanmeldingsformulier altijd apart versturen naar: bmkcoordinator@gmail.com
Afdruk/printvorm/als werkstuk dient, op de dag van de ballotage, bij de mondelinge toelichting, door de maker zelf meegenomen te worden.
01 januari 2026: Opening inzending (inleveren digitale bestanden)
01 februari 2026: Sluiting inzending (inleveren digitale bestanden)
01 maart 2026: Afwijzing of uitnodiging 2e ronde
14 maart 2026: Gelegenheid voor het geven van een toelichting op het ingezonden werk
14 maart 2026: Uitslag toelating BMK in openbare bespreking
Inschrijfgeld voor de ballotage van de BMK bedraagt €45,-- euro per persoon.
Deze kosten dienen bij aanmelding overgemaakt te worden op rekeningnummer:
NL23 RABO 0361 7856 82 t.n.v. BMK FOTOBOND, onder vermelding van BMK ballotage 2026.
De ballotage zal plaatsvinden op zaterdag 14 maart 2026 in museum Hilversum.
Toelichting op ingezonden werk:
Degenen die doorgaan naar de tweede ronde krijgen een uitnodiging om op zaterdag 14 maart 2025 tussen 9:30 en 12:00 uur hun foto’s/werkstuk toe te lichten voor één van de juryleden. De inzenders dienen er rekening mee te houden dat museum Hilversum de dag van de ballotage geopend is. Aangezien toelichting aan de jury plaats vindt in expositieruimtes, kan het voorkomen dat bezoekers aan het museum toehoorder zijn. Deelnemers aan de ballotage hebben gratis toegang tot het museum. Museumjaarkaart wordt op prijs gesteld.
De tijdsindeling wordt omstreeks 1 maart 2025 per mail toegezonden.
Middag programma:
Toelichting op de uitslag door de jury is ’s middags tijdens een openbare bespreking.
Nadere informatie nodig?
Bel BMK coördinator John van Loon, tel 06-81171754 of stuur een email naar bmkcoordinator@gmail.com
(1) In plaats van foto’s kan er sprake zijn van een (ander mediaal of vormgegeven, maar geen videobeelden) werkstuk. U dient dit voorafgaande aan uw inzending met de BMK-coördinator te bespreken. In dat geval zal door de BMK-coördinatoren in overleg getreden worden met de jury en bepaald worden of de inzending in aanmerking komt voor jurering.